День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість. Про цей день ми пам’ятаємо. Кожного року у ліцеї проводяться виховні заходи, години спілкування, щоб вкотре нагадати, що гідність і свобода – це портрет справжнього сучасного українця. Ним може бути будь-хто, хоч то військовий, рятівник, поліцейський, вчитель, лікар, волонтер, енергетик… На уроках вчителі знову і знову нагадують, що найфундаментальніші цінності нашого народу: гідність і свобода, воля і незалежність, права людини - все це дуже актуально в наш час, бо цими цінностями ми плекаємо мрію, будуємо шлях до її втілення, знаходимо силу та мужність захищати рідну землю від ворогів.

Ще в І столітті н.е. римський державний діяч, філософ Цицерон на публічному виступі сказав: «ЛЮБЛЯТЬ БАТЬКІВЩИНУ НЕ ЗА ТЕ, ЩО ВОНА ВЕЛИКА, А ЗА ТЕ, ЩО ВОНА ТВОЯ». Україна як мати завжди благословляє своїх дітей на праведний шлях і захищає їх рідними оберегами. Одним з таких оберегів, для наших воїнів, став подарунок який підготували учні нашого Роганського академічного ліцею, своїми дитячими долоньками, вклавши всю любов, щирість та підтримку в «Щире дитяче серце».

Ми всі віримо, що неодмінно переможемо агресора, помстимося за кожного полеглого на полі бою, бо кожен з нас вільний творити майбутнє у нашій незламній, сильній, вільній Україні!

Я пишаюсь тобою, мій рідний народе,
Бо заради Вкраїни, за гідність й свободу,
Прості люди безстрашно опліч устали,
Проти звірства і хамства влади повстали.

Вони кулі ловили палкими серцями,
І посмертно для інших стали взірцями,
Зупиняли автівки та потяги тілом,
Вголос думку народу сказати посміли!!!

Слава нашим героям – небесної сотні!
Слава тим, хто країну з пітьми та безодні
Своїм прикладом зрушив у напрямку світла,
Шанс для здійснення мрій надав заповітних!

Українці, прошу вас, не дайте зламати
Свою гідність і честь, не дайте топтати
Своє прагнення жити достойно в державі,
В пам’ять тих, хто загинув. Вічна їм слава!
Ксенія Косач

/Files/images/2023/11dg/photo_2023-11-22_10-35-32.jpg