День захисників і захисниць України

/Files/images/2023/2023-10-01-[12-19-49].jpg

1 жовтня 2023 року Роганський академічний ліцей приєднується до загальнонаціонального відзначення Дня захисників і захисниць України, свята, що визнає важливу роль тих, хто несе відповідальність за незалежність та суверенітет нашої країни. Ця дата стала символом виразу національної вдячності та підтримки військовослужбовців, які стоять на варті безпеки та миру в Україні.

Історія святкування Дня захисників України має свої коріння в 2014 році, коли встановлено це свято президентським указом під назвою "День захисника України". Згодом, з метою встановлення статевої рівності та врахування ролі жінок в армії, свято перейменовано на "День захисників і захисниць України". У цьому році святкування цього важливого дня було перенесено з 14 жовтня на 1 жовтня, через реформу церковного календаря, за яким цей день – свято Покрова Пресвятої Богородиці, що дуже шанували козаки. Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву – Козацька Покрова.

Разом із Днем захисників та захисниць України у Покров відзначають День українського козацтва та День Української повстанської армії.

Учні ліцею виявили свою підтримку і вдячність військовослужбовцям, які перебувають далеко від своїх рідних та близьких, шляхом створення відео-привітання. Зйомку та редагування відео виконували самі учні, що зробило сам процес роботи особливо важливим та особистим, бо кожен із залучених до процесу привітання хотів висловити свою вдячність воїнам на передовій.

Ця ініціатива відзначається не лише виразом вдячності військовослужбовцям, але й наданням підтримки їхнім родинам, які часто переживають довге розлучення зі своїми близькими на час служби. Такі акції підтверджують важливість спільної підтримки і співпраці всього суспільства в умовах війни та викликів, які стоять перед Україною.

Учні ліцею отримали можливість поглиблено вивчити важливість служіння своїй країні та розуміють, що кожен громадянин може внести свій внесок у підтримку воїнів та їхніх родин. Вони ростуть як громадяни, які розуміють цінність свободи і миру, і готові працювати над їх збереженням.

Героям слава! Їхні зусилля та жертви неодмінно варті визнання та пам'яті, і нам важливо продовжувати висловлювати їм вдячність та підтримку.

Ось відео-привітання:

День Захисників і Захисниць 2023