Всеукраїнський тиждень дитячого читання: наближаємо Перемогу з книгою!

З 26 березня по 2 квітня 2024 року в Україні проходив Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який цьогоріч мав гасло «Наближаємо Перемогу з книгою». Цей захід, започаткований у 1943 році, має на меті залучати дітей до читання та відвідування бібліотек, адже книга відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя та сприяє становленню особистості.

На жаль, за результатами дослідження PISA 2023 року, 41% українських підлітків не досягає базового рівня читацької грамотності. Це наслідки пандемії та повномасштабного вторгнення, але цю тенденцію треба змінювати.

Напередодні Тижня читання відбувся Національний читацький марафон «Діти України читають захисникам», в якому взяли участь всі класи Роганського академічного ліцею. Учні читали уривки із книг українським військовим, як самі, так і разом з друзями, родиною та навіть тваринками. Деякі відео цих виступів були завантажені на YouTube-канал ліцею.

Багато учнів ліцею вважають, що ніяка електронна книга не замінить улюбленої друкованої. Читання допомагає мріяти, робить людей культурними та ерудованими, сприяє розвитку пам’яті, уваги, уяви та концентрації. Розвинена навичка читання є невід’ємною для успішного навчання з усіх предметів, сприяє когнітивному, емоційному та соціальному зростанню дитини.

/Files/images/2024/20240402_chitannya/2024-04-03-[04-08-59].jpg

Закінчення Тижня читання не випадкове, адже 2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. Це свято привертає увагу до важливості книги в житті юних читачів.

Учні ліцею також досліджували роль книги в житті.

• Учні початкової школи дізналися про походження свята, як з’явилася книга, та розповіли про свої улюблені твори.
  • Учні середньої школи здійснили віртуальну подорож до витоків дитячої книги, дізналися про розвиток дитячої літератури з роками, взяли участь у вікторині на знання Г.Х. Андерсена та пограли в гру "Створи власну казку".
  • Учні старшої школи вивчали етапи книгодрукування, змогли проілюструвати розвиток книги від літопису до сучасних творів, розглянули Біблію як літературну пам’ятку, дізналися про буквар Тараса Шевченка. А його збірка "Кобзар" - це літературна Біблія, перекладена також різними мовами світу.
Нехай же любов до читання з’єднує нас, надихає та наближає Перемогу!
Національний читацький марафон «Діти України читають захисникам» | Роганський академічний ліцей
/Files/images/2024/20240402_chitannya/photo_2024-04-01_19-30-43 (2).jpg
/Files/images/2024/20240402_chitannya/зображення_viber_2024-04-02_14-02-26-196.jpg
/Files/images/2024/20240402_chitannya/зображення_viber_2024-04-02_13-28-46-707.jpg